Místostarosta bude souzen za sexuální útok na nezletilého chlapce

Bývalý místostarosta města Winchester, Derek Green, čelí soudu kvůli údajnému sexuálnímu napadení nezletilého chlapce. Green je obviněn z obtěžování 16letého chlapce během ohňostroje, na který byl přizván jako oficiální host před dvěma lety.

Údajně Green nevhodně dotýkal chlapce přes oblečení během ohňostroje, který se konal ve městě Hampshire 5. listopadu 2022. Bývalý místostarosta Winchesteru, Derek Green (67), byl obviněn z sexuálního napadení 16letého chlapce během ohňostroje, na který byl pozván jako oficiální host v roce 2022. (PA)

Green, bytem v Battery Hill, Winchester, se při zasedání v Bristolu v úterý (14. února) u soudu přiznal k obžalobě ze sexuálního útoku. Soudce Donald Tait stanovil čtyřdenní jednání soudního procesu na 10. března příštího roku. Obžalovaný byl propuštěn na podmíněnou kauci.

Green se stal 823. starostou města Winchester, když byl do této funkce jmenován v květnu 2022, ale později na post rezignoval. Starosta města Winchester má tradici sahající až do roku 1200, což ho činí druhým nejstarším starostenským úřadem v Anglii.

Během soudu bude probíhat důkladné vyšetřování tohoto vážného obvinění a bude rozhodnuto o vině nebo nevině bývalého místostarosty. Přesnost případu bude určena na základě důkazů předložených soudu.

FAQ:

1. Proč čelí bývalý místostarosta soudu?
Bývalý místostarosta města Winchester, Derek Green, čelí soudu kvůli údajnému sexuálnímu napadení nezletilého chlapce.

2. Jaký je hlavní důvod obvinění?
Green je obviněn z obtěžování 16letého chlapce během ohňostroje, na který byl přizván jako oficiální host před dvěma lety.

3. Co obviněný údajně udělal?
Údajně Green nevhodně dotýkal chlapce přes oblečení během ohňostroje, který se konal ve městě Hampshire 5. listopadu 2022.

4. Jak se obviněný přiznal ke svému obvinění?
Green se při zasedání u soudu přiznal k obžalobě ze sexuálního útoku.

5. Kdy se bude konat soudní proces?
Soudce stanovil čtyřdenní jednání soudního procesu na 10. března příštího roku.

6. Jaké jsou důsledky obvinění?
Obviněný byl propuštěn na podmíněnou kauci.

7. Jakou tradici má město Winchester v souvislosti se starostou?
Město Winchester má tradici sahající až do roku 1200, což ho činí druhým nejstarším starostenským úřadem v Anglii.

8. Co se bude dít během soudního procesu?
Během soudu bude probíhat důkladné vyšetřování tohoto vážného obvinění a bude rozhodnuto o vině nebo nevině bývalého místostarosty. Přesnost případu bude určena na základě důkazů předložených soudu.

Definice klíčových termínů:

– Místostarosta: Zástupce starosty nebo osoba zvolená místní radou za účelem pomoci starostovi při správě města nebo městské části.
– Sexuální napadení: Nežádoucí sexuální kontakt nebo chování vůči jiné osobě bez jejího souhlasu.
– Nezletilý: Osoba, která je mladší než zákonný věk, stanovený pro dospělost.
– Obtěžování: Nežádoucí a rušivé jednání vůči jiné osobě, které zahrnuje například dotyky, komentáře nebo jiné verbální či fyzické projevy.

Navrhované odkazy:

Webová stránka města Winchester
Ministerstvo spravedlnosti Velké Británie