Bezpečnostní obavy vedou ke zrušení ohňostroje na festivalu v chrámu Maradu Kottaram

Úředníci v indickém městě Kochi zrušili povolení pro ohňostroj, který se měl konat v rámci každoročního festivalu v chrámu Maradu Kottaram dne 21. a 22. února. Rozhodnutí bylo učiněno s ohledem na nedávný výbuch v Tripunithuře a na základě obav z bezpečnosti, které vyjádřili tahsildar, policejní komisař města Kochi a hasičský důstojník okresu.

V prosinci loňského roku požádal tajemník Kottaram Bagavathi Temple Devaswom o povolení kategorie LE6 pro pořádání ohňostroje jako části festivalu v chrámu. Výbor chrámu předložil plán na uskutečnění ohňostroje na školním hřišti poblíž chrámu, které lze ohrazit, aby se zabránilo přístupu lidí do této oblasti. Výbor také uvedl, že budou dočasně zajištěny prostory pro skladování výbušnin poblíž hřiště. Úředník požadoval zprávy od tahsildara, policejního komisaře města Kochi a hasičského důstojníka okresu, aby se rozhodl o vydání povolení.

Podle zprávy předložené tahsildarem Kanayanooru nebyla na hřišti žádná vybavenost k uskutečnění ohňostroje v souladu s normami stanovenými organizačními pravidly pro výbušniny od organizace Petroleum Explosive Safety Organisation (PESO). V blízkosti místa, kde se plánoval ohňostroj, se nachází škola, institut ITI, obchody a obydlí.

V rozhodnutí kolektor upozornil, že osoba jménem Binoj K B podala stížnost na Vrchní soud, ve které žádala o zákaz ohňostrojů v chrámu Maradu Kottaram. Soud dne 3. listopadu 2023 zakázal po určité době ohňostroje na náboženských místech. Senát potvrdil toto rozhodnutí jednoho soudce dne 7. listopadu 2023.

Často kladené otázky:

1. Proč bylo zrušeno povolení pro ohňostroj v chrámu Maradu Kottaram v indickém městě Kochi?
Úředníci zrušili povolení kvůli nedávnému výbuchu v jiném městě a obavám z bezpečnosti, které vyjádřili tahsildar, policejní komisař a hasičský důstojník.

2. Kdy se měl konat ohňostroj v rámci festivalu?
Ohňostroj byl plánován na 21. a 22. února.

3. Kdo požádal o povolení k pořádání ohňostroje?
Tajemník Kottaram Bagavathi Temple Devaswom požádal o povolení v prosinci loňského roku.

4. Kde se měl ohňostroj konat?
Ohňostroj měl probíhat na školním hřišti poblíž chrámu.

5. Jaký byl důvod zrušení povolení?
Podle zprávy nebyla na hřišti dostatečná vybavenost pro uskutečnění ohňostroje v souladu s normami stanovenými organizačními pravidly pro výbušniny.

Definice klíčových pojmů:

– Povolení kategorie LE6: Kategorie povolení pro ohňostroj udělovaná v Indii.
– Tahsildar: Úředník, který je odpovědný za správu daní a majetku v indickém státě Kerala.
– Hasičský důstojník: Osoba zodpovědná za požární ochranu a bezpečnost.
– Organizace Petroleum Explosive Safety Organisation (PESO): Indická organizace odpovědná za regulaci a kontrolu výbušnin a ohňostrojů.

Navrhované související odkazy:

kochi.gov.in (Webové stránky města Kochi)
keralataxes.gov.in (Webové stránky státu Kerala)
peso.gov.in (Webové stránky organizace PESO)