Bezpečnostní složky zadržely velkou zásilku nelegálních ohňostrojů

Bezpečnostní složky provedly další velkou zátahu proti pašování ohňostrojů do Havajských ostrovů. Nelegální ohňostroje byly již dříve zabaveny před svátky.

Podle Havajského ministerstva pro vymáhání práva byly dnes zadrženy a zabaveny ohňostroje ve váze přibližně 24 tun. Jednalo se o ohňostroje určené pro přehlídky, takzvané “1.3G ohňostroje,” které obsahují letecké střely různých velikostí. Tyto ohňostroje typu 1.3G vyžadují příslušnou licenci a jsou povoleny pouze pro dovoz, skladování a použití legálně povolenými subjekty. Jsou určeny pro profesionály se specializovaným výcvikem a ne pro veřejnost. Tento zátah na ohňostroje proběhl během rutinní kontroly přicházejícího zboží na Havaje. Vyšetřování ohledně těchto ohňostrojů, stejně jako vyšetřování předchozích zabavených ohňostrojů, stále pokračuje.

“Ohňostroje jsou ve státě Havaj velmi regulovanými předměty. Proto každý, kdo se rozhodne s ohňostroji manipulovat, musí přísně dodržovat všechny federální, státní a místní zákony, které je regulují,” uvedl zástupce ředitele DLE Jared Redulla.

Ministerstvo pro vymáhání práva je koordinačním orgánem pro Intervenční úkolovou sílu proti nelegálním ohňostrojům, kterou tvoří vyšetřovatelé DLE, zástupci šerifů, místní policejní úředníci, ministerstvo generálního prokurátora a federální agentury, jako je Homeland Security Investigations, Americká poštovní inspekční služba, U.S. Customs and Border Protection, Výbor pro vyšetřování pohraniční stráže Spojených států, a Úřad pro alkohol, tabák, zbraně a výbušniny.

“I přes to, že jsme již dávno za svátečním obdobím, bude Intervenční úkolová síla proti nelegálním ohňostrojům nadále vyšetřovat ohňostroje v naší komunitě po celý rok,” uvedl zástupce ředitele Redulla.

Časté otázky (FAQ) na základě hlavních témat a informací uvedených v článku:

1. Jaká organizace provedla zátahu proti pašování ohňostrojů na Havajské ostrovy?
– Bezpečnostní složky provedly zátahu.

2. Kolik ohňostrojů bylo zadrženo a zabaveno?
– Bylo zadrženo a zabaveno přibližně 24 tun ohňostrojů.

3. Jaký typ ohňostrojů byl zabaven?
– Jednalo se o ohňostroje typu “1.3G ohňostroje”, které obsahují letecké střely různých velikostí.

4. Kdo může používat ohňostroje typu 1.3G?
– Ohňostroje typu 1.3G jsou povoleny pouze pro dovoz, skladování a použití legálně povolenými subjekty s příslušnou licencí. Jsou určeny pro profesionály se specializovaným výcvikem, nikoliv pro veřejnost.

5. Kdo je koordinačním orgánem pro boj proti nelegálním ohňostrojům?
– Ministerstvo pro vymáhání práva je koordinačním orgánem pro Intervenční úkolovou sílu proti nelegálním ohňostrojům.

6. Jaké agentury tvoří Intervenční úkolovou sílu proti nelegálním ohňostrojům?
– Intervenční úkolovou sílu tvoří vyšetřovatelé DLE, zástupci šerifů, místní policejní úředníci, ministerstvo generálního prokurátora a federální agentury, jako je Homeland Security Investigations, Americká poštovní inspekční služba, U.S. Customs and Border Protection, Výbor pro vyšetřování pohraniční stráže Spojených států, a Úřad pro alkohol, tabák, zbraně a výbušniny.

7. Bude vyšetřování ohňostrojů pokračovat i po skončení svátečního období?
– Ano, Intervenční úkolová síla proti nelegálním ohňostrojům bude nadále vyšetřovat ohňostroje v komunitě po celý rok.

Důležité termíny ažalty použité v článku:
– Pašování: Nelegální převod zboží nebo jiných materiálů přes hranice.
– Ohňostroje typu 1.3G: Ohňostroje obsahující letecké střely různých velikostí, které vyžadují příslušnou licenci a jsou povoleny pouze pro dovoz, skladování a použití legálně povolenými subjekty.
– DLE: Havajské ministerstvo pro vymáhání práva.

Navrhované související odkazy:
1. Honolulu.gov
2. Havajské ministerstvo pro vymáhání práva