Exploze v továrně na ohňostrojí vyžádala desítku obětí na životech

Ve výbuchu v soukromé továrně na ohňostroje v Kundayiruppu poblíž Satturu v indickém Tamilnádu ve Virudhunagaru zahynulo deset pracovníků a tři další byli zraněni. Výbuch se odehrál v továrně Winner Fireworks kolem 12:30 odpoledne a zcela zničil pět z 70 budov na pozemku.

Devět lidí bylo prohlášeno za mrtvé při příjezdu do nemocnice v Sivakasi a jeden zemřel přímo v nemocnici. Zemřelí byli identifikováni jako S. Ramesh, 28 let; A. Karuppasamy, 23 let; R. Ambika, 30 let; M. Muthu, 28 let; K. Aberaj, 62 let; T. Murugajothi, 48 let; V. Santharoobi, 43 let; M. Gurusamy, 52 let; M. Muniyasamy, 44 let; a R. Jeya.

Tři dělníci s popáleninami byli přijati do nemocnic Virudhunagar a Sivakasi. Jedná se o S. Sivakumara, 29 let; M. Muthukumara, 30 let; a S. Rengammal, 55 let.

Zatím nebyl zahájen žádný trestní stíhání ohledně této události, kterou vyšetřuje policie z Alangulamu. Zástupci organizace pro bezpečnost petrochemických látek a výbušnin odmítli poskytnout jakékoli informace o svých zjištěních.

Podle policejního úředníka a několika dělníků bylo v objektech továrny přítomno více dělníků, než je dovoleno, což bylo jeden z důvodů této události.

Poté, co došlo k výbuchu, oznámil tamilský premiér M.K. Stalin rodinám zemřelých odškodnění ve výši 3 lakhů INR za každou rodinu a 1 lakh INR za každého zraněného.

FAQ:

1. Co se stalo v soukromé továrně na ohňostroje v Tamilnádu?
Ve výbuchu v továrně Winner Fireworks v Tamilandu zahynulo deset pracovníků a tři další byli zraněni. Výbuch zcela zničil pět z 70 budov na pozemku továrny.

2. Kolik lidí zemřelo a jak se jmenovali?
Devět lidí bylo prohlášeno za mrtvé při příjezdu do nemocnice v Sivakasi a jeden zemřel přímo v nemocnici. Identifikovaní zemřelí jsou: S. Ramesh, A. Karuppasamy, R. Ambika, M. Muthu, K. Aberaj, T. Murugajothi, V. Santharoobi, M. Gurusamy, M. Muniyasamy a R. Jeya.

3. Kdo byl zraněn?
Tři dělníci s popáleninami byli přijati do nemocnic Virudhunagar a Sivakasi. Jedná se o S. Sivakumara, M. Muthukumara a S. Rengammal.

4. Je někdo obviněn z této události?
Zatím nebylo zahájeno žádné trestní stíhání ohledně této události, kterou vyšetřuje policie z Alangulamu.

5. Byl poskytnut nějaký kompenzační fond rodinám obětí?
Ano, tamilský premiér M.K. Stalin oznámil, že rodiny zemřelých obdrží odškodnění ve výši 3 lakhů INR za každou rodinu a 1 lakh INR za každého zraněného.

Klíčové pojmy:
– Výbuch v soukromé továrně na ohňostroje
– Tamilnádu
– Tamilský premiér M.K. Stalin
– Popáleniny

Suggested related links:
India.com – Výbuch v továrně v Tamilnádu
NDTV – Výbuch v ohňostrojné továrně v Tamilnádu