Exquisite Renovation and Restoration: No.1 South Bank, Trevallyn

Překrásné prvky, jako je ohraničená veranda, široké chodby, podlahy z baltického dřeva, komínové ústí, oblouky, obrazové lišty a soklové lišty jsou jen špička ledovce v Trevallyn. Vlastníci Sam a Troy Bowmanovi, ocenění stavitelé, se nezalekli děl a vytvořili dech beroucí dům, který dokonale prolíná staré s novým.

Detailní je ideální slovo pro jejich vizi a řemeslo, které přináší do této renovace a obnovy nemovitosti. Pár zakoupil No.1 South Bank v roce 2007 a tehdy historický dům již viděl lepší dny.

Paní Bowmanová řekla, že strukturálně byly kosti velmi dobré. Ale některé aktualizace z 80. a 90. let potřebovaly pozornost, například dřevěná kuchyně. “Původní rámečky na obrázky byly sundány a nahrazeny mosaznými závěsy. Zrcadla byla nalepena na zdi a po celém domě byl koberec různých chutí,” uvedla. “Část domu byla využívána jako byt a zahrady – s krásnými stromy – potřebovaly trochu lásky.”

Když Bowmanovi začali pracovat na domě z 80. let, pokládali nové podlahy, nové koberce a okamžitě bylo nainstalováno centrální topení. Byly položeny nové vedení, nové potrubí a nová střecha. Když přišlo na kulisové lišty, pomohlo trochu štěstí. “Pod domem jsme našli originální kus a na základě toho jsme nechali vytvořit formu,” uvedla paní Bowmanová. “Byly odlity i původní soklové lišty, abychom je mohli pokračovat ze starého domu do nové přístavby kuchyně.”

Zahrada před a za domem byla měsíce dlouhým projektem. “Chtěli jsme udělat každý centimetr zadní zahrady využitelným,” řekla. “Teď je tam prostor pro odpočinek poblíž domu, místo pro grilování a další pro děti na trávníku.”

Paní Bowmanová řekla, že při každém historickém domě existuje určitá zodpovědnost. “Myslíme si, že když vlastníte takovýto krásný dům, máte zodpovědnost ctít dědictví krásných budov v Launcestonu,” uvedla. “Milujeme domy s charakterem. Bylo to dílo lásky, ale byli jsme rádi, že jsme čas věnovali této krásné staré dívce.”

No.1 South Bank je vybaven prvotřídními doplňky, ručně vyráběnými lustrami a italskými porcelánovými dlaždicemi. Jeho ceny HIA oceněné kuchyně zdůrazňuje dovozený dvoupodlažní mramorový pult a záložna. Dispozice čtyřložnicového domu zahrnuje více obytných prostor, formální a neformální jídelnu, venkovní zábavní prostory, dlažební plochy a dvě dřevěné terasy.

Koupelna v horním patře je vybavena dlaždicemi z porcelánu, dvojitým sprchovým koutem a podlahovým topením. Lokalita je bezkonkurenční s 1500 metry čtverečních plochy pozemku, stovkou let starými stromy, krásným zahradním úprkem a panoramatickými výhledy na město Launceston, řeku Tamar a hory.

“Dvakrát do roka se mohou ohňostroje ve městě zdát, že jsou na dosah naší domovní brány. Lepší výhled si nemůžete přát,” řekla paní Bowmanová. “Jednou si přítelkyně u naší dcery myslela, že jsme ohňostroje speciálně pro ni připravili!”

Při prohlídce v této oblasti je tolik objevování okolo domu nezbytných. A vzadu je jedna neobvyklá vlastnost, která je stejně zábavná, jak je neobvyklá – pětihvězdičkový přístřešek nebo kočičí hotel, vybavený dvojitým zasklením a toaletou.

“Troy postavil přístřešek, ale přirozeně to nebyl jen jakýkoli přístřešek. Je to dvojpatrový přístřešek s cedrovými podlahami, okny s dvojitým zasklením, omítkou a také má úložný prostor,” uvedla paní Bowmanová. “Později, když naše děti přestaly růst, přeměnili jsme přístřešek na hotel pro našeho kočičího kamaráda.”

No.1 South Bank, Trevallyn je na prodej s McGrath. Jeho cena se pohybuje v rozmezí 1,95 až 2,25 milionu dolarů.

Časté otázky (FAQ) založené na hlavních tématech a informacích uvedených v článku:

1. Jaké jsou hlavní prvky dům v Trevallyn?
– Hlavní prvky zahrnují ohraničenou verandu, široké chodby, podlahy z baltického dřeva, komínové ústí, oblouky, obrazové lišty a soklové lišty.

2. Kdo jsou vlastníci tohoto domu?
– Vlastníci jsou Sam a Troy Bowmanovi, ocenění stavitelé.

3. Jaký je stav nemovitosti No.1 South Bank před renovací?
– Strukturně byly kosti domu velmi dobré, ale některé aktualizace z 80. a 90. let potřebovaly pozornost.

4. Jaké změny provedli Bowmanovi při renovaci?
– Provedli změny v podobě nových podlah, nových koberců, instalace centrálního topení, elektrického vedení, potrubí a střechy. Také přidali do domu nové obrázkové lišty a soklové lišty.

5. Jaké jsou charakteristiky zahrady u No.1 South Bank?
– Zahrada se skládá z prostorů pro odpočinek, grilování a trávník pro děti. Využitelný je každý centimetr zahrady.

6. Jaký je význam zodpovědnosti při vlastnictví historického domu?
– Podle paní Bowmanové existuje určitá zodpovědnost ctít dědictví krásných budov. Myslí si, že vlastnictví takového domu vyžaduje respektování a ochranu historických hodnot.

7. Jaké jsou výjimečné prvky vybavení domu No.1 South Bank?
– Dům je vybaven ručně vyráběnými lustry, italskými porcelánovými dlaždicemi a kuchyní s mramorovým pultem a záložnou. Má také čtyři ložnice, více obytných prostor, dvě terasy a panoramatický výhled na město Launceston, řeku Tamar a hory.

8. Jaká je cena domu No.1 South Bank?
– Cena domu se pohybuje mezi 1,95 a 2,25 milionu dolarů.

Důležité pojmy:

– Ohraničená veranda: Veranda, která je ohraničena ze všech stran stěnami nebo zábradlím.
– Baltické dřevo: Dřevo pocházející z oblasti Baltského moře, které je známé svou pevností a odolností.
– Komínové ústí: Výstup komínu z domu, který slouží k vyfukování kouře či výfukových plynů ven.
– Oblouk: Část oblázkového nebo hladkého kamene používaná k zdobení stěn nebo oken.
– Obrazové lišty: Dekorační prvek, který se používá na rámečky obrázků.
– Soklové lišty: Dekorační prvek, který se používá na spodní část stěn.

Navrhované odkazy na příbuzné webové stránky:

1. McGrath – Oficiální webová stránka realitní společnosti McGrath, která nabízí další informace o domě No.1 South Bank v Trevallyn.

2. Launceston – Oficiální webová stránka města Launceston, kde se nachází dom No.1 South Bank. Poskytuje další informace o městě a jeho památkách.