Lewis Hamilton na cestě k osmatřicátému titulu v sérii Formule 1 se Scuderií Ferrari

Paul di Resta, bývalý pilot týmu Force India, je pevně přesvědčen, že přechod Lewise Hamiltona do týmu Scuderia Ferrari bude pro všechny fanoušky F1 jedinečnou událostí. Avšak získat osmý titul mistra světa s Ferrari nebo bude mít Lewis Hamilton před sebou složitou výzvu? Di Resta zdůrazňuje, že Ferrari prodělává dlouho očekávanou rekonstrukci.

Příští sezóna 2024 bude pro Hamiltona poslední s Mercedesem, sedminásobný šampion aktivoval výpovědní klauzuli ve smlouvě a v roce 2025 přestoupí k Ferrari.

Od roku 2021, kdy Max Verstappen získal mistrovský titul, který Hamiltona stavěl na osmý světový titul a překonal tak Michaela Schumachera, prožívá Hamilton frustrující období. Di Resta si myslí, že Hamilton opouští Mercedes ve víře, že Ferrari mu nabídne lepší šanci vrátit se na vrchol žebříčku. Ale stávající situace není tak jednoduchá, jelikož tým prochází rekonstrukcí po loňském třetím místě v poháru konstruktérů.

“Byl jsem překvapený,” uvedl Di Resta pro Stats Perform. “Pro někoho, kdo byl tak úspěšný a jezdil s vozem poháněným motorem Mercedes-Benz po celou dobu, během kterého dosáhl úspěchu… Změnit to v tomto bodě své kariéry je velký krok.

“Myslím, že Lewis a Toto Wolff se navzájem skvěle doplňovali. Vidělo se, že měli jeden cíl, působili dojmem, že dobře fungují spolu směrem ke zdolání této osmé trofeje pro Lewise.

“Myslím, že to dobře nastavili a bylo skvělé, mít po boku také George [Russell], který podle mého názoru tlačí Lewise k lepším výkonům a Lewis se výborně vyrovnává s tlakem.

“V tom je on jiný; když je přidán tlak, stoupá nad ostatní. Ale v určitém bodě se necítil pohodlně a byl přesvědčen, aby šel do Ferrari.

“Tým v současnosti prochází rekonstrukcí, velkou změnou v způsobu, jak závodí… bylo to nutné, jelikož tým se na mnoha příležitostech zklamal.”

Hamilton, jenž nahradí Carlose Sainze, který se s Ferrari nedohodl na nové smlouvě, bude závodit po boku Charlese Leclerca, který skončil druhý ve šampionátu jezdců v roce 2022, ale loni se propadl na páté místo.

Di Resta je přesvědčen, že Ferrari týmový šéf Frederic Vasseur Hamiltonovi poskytl ujištění, ale neexistují žádné garance, že tento přestup bude fungovat.

“Lewis byl přesvědčený. Získal jistotu, něco, co ho motivovalo,” uvedl Di Resta.

“Myslím, že je to skvělá zpráva pro Formuli 1, vidět ho tam. Bylo by to další posunutí hranice, kdyby získal další titul, to by potvrdilo to, že už byla jeho kariéra neuvěřitelná, ale je to velký úkol.

“Musí se samozřejmě dostat na vrchol i před Charlese, který je s Ferrari spřízněný už dlouho. Jsem nadšený, že to uvidím. Může být skutečně exkluzivní.”

Di Resta však uznal, že Hamilton udělal správný krok, když opustil McLaren a přešel k Mercedesu v roce 2013, a poukazuje na to, jak jeho bývalý spoluhráč v McLarenu Fernando Alonso nedokázal vyhrát titul od roku 2007, kdy Renault opustil.

“Pokud se podíváte na to, co Lewis udělal, jak přešel z McLarenu do Mercedesu, tam byla vidět jistá vize,” uvedl. “Já vždy říkám: ‘Je to dovednost nebo štěstí?’

“Podívejte se na Fernanda proti Lewisovi, Fernando se zdá, že se rozhodl špatně ve špatnou dobu. Lewis udělal správná rozhodnutí a posunul se vpřed.

“Mercedes přišel o něco, co nečekal. A pokud se podíváte na to, co Ferrari slíbilo Lewisovi, odchází tam s přesvědčením, že to tam dosáhnou.

“Jak se to vyvine? Myslím si, že počáteční fáze bude klíčová pro úspěch.”

Časté dotazy (FAQ) na základě hlavních témat a informací uvedených v článku:

1. Jaký tým opouští Lewis Hamilton a kam přestoupí?
Lewis Hamilton opouští tým Mercedes a přestoupí k týmu Scuderia Ferrari.

2. Proč se Lewis Hamilton rozhodl přejít k týmu Ferrari?
Hamilton se rozhodl přejít k Ferrari, protože věří, že to mu poskytne lepší šanci vrátit se na vrchol žebříčku. Současně se však musí vypořádat s rekonstrukcí týmu Ferrari.

3. Jaké je současné postavení týmu Ferrari?
Tým Ferrari prochází rekonstrukcí po loňském třetím místě v poháru konstruktérů. Prozatím není jasné, jaký bude výsledek této rekonstrukce.

4. S kým bude Lewis Hamilton závodit v týmu Ferrari?
Hamilton bude závodit po boku Charlese Leclerca.

5. Jaké jsou šance Lewis Hamiltona na zisk dalšího mistrovského titulu s Ferrari?
Přestup Hamiltona k Ferrari neposkytuje žádné záruky úspěchu. Musí se nejen překonat svého týmového kolegu Leclerca, ale také se vyrovnat s dalšími silnými jezdci v šampionátu.

6. Jaké jsou dojmy bývalého pilota Force India, Paula di Resty, na přestup Hamiltona?
Di Resta je překvapený Hamiltonovým rozhodnutím, ale zároveň ho považuje za skvělou zprávu pro Formuli 1. Uznává však, že přestup bude velkou výzvou pro Hamiltona.

7. Jakým způsobem už Lewis Hamilton provedl úspěšný přestup v minulosti?
Hamilton provedl úspěšný přestup, když opustil tým McLaren a přešel k Mercedesu v roce 2013. To mu přineslo další úspěchy a tituly mistra světa.

Základní pojmy:

1. Scuderia Ferrari – italský tým Formule 1.
2. Mercedes – automobilový výrobce a tým Formule 1.
3. Lewis Hamilton – sedminásobný mistr světa Formule 1.
4. Rekonstrukce – proces přeměny a obnovy týmu či vozidla.
5. Charles Leclerc – jezdec týmu Ferrari.
6. Carlos Sainz – bývalý jezdec týmu Ferrari.

Navrhované odkazy na související webové stránky:

1. Formula 1 – oficiální webová stránka Formule 1.
2. Mercedes-AMG Petronas Formula One Team – oficiální stránka týmu Mercedes v Formuli 1.
3. Scuderia Ferrari – oficiální stránka týmu Scuderia Ferrari.