Plán na zastavení debris na pláži po ohňostrojích na Treasure Island

Město Treasure Island plánuje zastavit to, co úředníci a environmentální skupiny označují za tsunami debris, které zůstane na pláži po ohňostrojích při oslavách Čtvrtého července, Nového roku a dalších svátcích.

Carrie Auerbach, zakladatelka organizace Treasure Island Adopt a Beach, na nedávném zasedání Městské komise uvedla: “Kromě bezpečnostních otázek je dopad na životní prostředí ohromující. Po Čtvrtém červenci a po Silvestru se vydávám na pláž s našimi čistícími týmy a množství odpadu je prostě neuvěřitelné.”

Uvedla, že viděla lidi, kteří na Treasure Island přijedou s nákupními vozíky plnými ohňostrojů. “Druhý den máme více než svůj podíl na nepořádku,” řekla. “Debris, které se rozstřikuje, zanechává malé částice a museli bychom po pláži několik dní rakeťovat, abychom tyto částice sebrali. Nejsou biologicky odbouratelné.”

Auerbach řekla, že pokud město zakáže osobní ohňostroje, její skupina by byla ráda, kdyby sloužila jako plážoví ambasadoři, kteří by pomohli informovat návštěvníky, kteří přijedou provést ohňostroj.

Policijský šéf John Barley komisařům řekl, že “po loňském Čtvrtém červenci jsme já, šéf hasičů a všichni ostatní zaměstnanci města byli svědky velkolepého osobního ohňostroje na pláži. Pravděpodobně je to intenzivnější než v minulosti, protože stát Florida legalizoval ohňostroje, takže už nemusíte překračovat hranice státu… Doslova tam byli lidé s vozíky plnými ohňostrojů. Není přehnané říct, že lidé s osobními ohňostroji byli intenzivnější než městem pořádaná událost. Byli jsme překvapeni mnoha potenciálními nebezpečími.”

Každý rok musí hasiči uhasil požáry na pláži, které způsobují rdesty.

Šéf policie řekl, že bude probíhat rozsáhlá osvěta prostřednictvím sociálních médií a návěstidel na přístupech na pláži. Návštěvníci budou požádáni, aby své ohňostroje dali zpět do svých vozidel.

Podle nařízení, které bude zvažováno na příštím zasedání Městské komise, je “držení nebo použití jakýchkoli ohňostrojů, včetně ale neomezeně svítilen, petard, pohonných hmot, výbušnin nebo kteréhokoli z ohňostrojů na plážích města, ve veřejných parcích města, na plážové stezce a veřejných parkovištích v městě, zakázáno”.

Dočasný městský manažer Garry Brumback řekl, že město hledá způsoby, jak obejít nový zákon státu, který omezil schopnost měst zakazovat nebo regulovat ohňostroje.

Místostarosta John Doctor řekl, že místní hotely jsou ochotny udělat svůj díl pro informování návštěvníků o zákazu používání ohňostrojů na pláži.

Tento problém by měl být zařazen na program příštího zasedání Městské komise pro první čtení.

Aktualizace živého pobřeží

Advokátka města, Jennifer Cowan, představila komisařům některé dobré zprávy ohledně povolovacího procesu, který brání výstavbě živého pobřeží na golfovém hřišti Treasure Bay.

Vysvětlila, že oddělení státních pozemků je ochotné se podívat na katastrální mapu, která definuje rozsah státních pozemků ve srovnání s majetkem města. Město objevilo důkazy o tom, že přes 400 ze 500 stop do vodní cesty Intercoastal jsou historické příbežiště vlastněné městem. Státní úředníci tedy zkoumají mnohem menší část projektu zasahující do státních pozemků, která vyžaduje povolení.

FAQ

1. Co je tsunami debris?
Tsunami debris je odpad, který zůstane na pláži po ohňostrojích při různých oslavách.

2. Jaký je dopad tsunami debris na životní prostředí?
Tsunami debris má velký negativní dopad na životní prostředí, zanechává malé neodbouratelné částice, které je třeba odebírat z pláže.

3. Jaký je návrh organizace Treasure Island Adopt a Beach ohledně osobních ohňostrojů?
Organizace by ráda sloužila jako plážoví ambasadoři, kteří by informovali návštěvníky o možných dopadech a pomohli zachovat čistotu pláže.

4. Jaký je postoj místních úřadů ke zákazu osobních ohňostrojů?
Město Treasure Island zvažuje zákaz držení a používání jakýchkoli ohňostrojů na plážích, veřejných parcích, plážových stezkách a veřejných parkovištích města.

5. Jaký je důvod pro zákaz osobních ohňostrojů?
Zákaz je motivován bezpečnostními důvody a ochranou životního prostředí před tsunami debris.

6. Jaké jsou možné náhradní způsoby oslav?
Město stále hledá způsoby, jak obejít nový zákon a nabízí informační osvětu a spolupráci s místními hotely, aby informovali návštěvníky o zákazu používání ohňostrojů.

7. Co je živé pobřeží?
Živé pobřeží je projekt výstavby na golfovém hřišti Treasure Bay, který je v současnosti zablokován povolovacím procesem.

8. Jaké jsou dobré zprávy ohledně projektu živého pobřeží?
Oddělení státních pozemků je ochotné se podívat na katastrální mapu a posoudit rozsah státních pozemků ve srovnání s majetkem města, čímž se snižuje rozsah projektu, který vyžaduje povolení.

Související odkazy:
Treasure Island Adopt a Beach
Město Treasure Island