Přehled ohledně pravidel ohňostrojů v Cambridgi

Město Cambridge plánuje přepracovat své zákony týkající se ohňostrojů a obrátilo se na veřejnost o pomoc.

Město nabízí veřejnosti možnost vyjádřit svůj názor prostřednictvím dotazníku a předložit své nápady ohledně budoucnosti ohňostrojů v Cambridgi.

Ohňostroje jsou v městě kontroverzním tématem již několik let. Mnoho obyvatel má pocit, že by měly být zavedeny přísnější omezení a sankce pro ty, kdo porušují zákon.

Na jednom ze zasedání rady minulý rok navrhl starosta Jan Liggett zvýšení pokuty za nesprávné užívání ohňostrojů na 1 000 dolarů a zákaz soukromých přehlídek.

“Město Cambridge v rámci strategie pro dohled nad městskými nařízeními provádí revizi našeho nařízení o ohňostrojích, které stanoví omezení pro vypouštění ohňostrojů v mezích města, aby zajišťovalo, že Cambridge zůstane bezpečnou, inkluzivní a příjemnou komunitou pro všechny,” uvedlo město na svých webových stránkách.

V současné době mají obyvatelé povoleno pouštět ohňostroje pouze o svátcích Victoria Day, Canada Day a Diwali. Jakékoliv jiné soukromé přehlídky vyžadují schválení města.

Online dotazník je k dispozici až do 15. března a budou také tři příležitosti pro členy komunity vyjádřit své názory osobně.

První příležitost se koná 22. února v Hespeler Memorial Arena na adrese 640 Ellis Rd v hlavní hale od 17:30 do 20:00.

Město uspořádá ještě další dvě schůze 28. února v radnici na adrese 50 Dickson Street v místnosti Bowman od 17:30 do 20:00 a 9. března v Cambridge Centre na adrese 355 Hespeler Rd na stánku komunity od 12:00 do 15:00.

Závěrečná doporučení budou předložena radě k úvaze na jaře.

Časté dotazy (FAQ) týkající se ohňostrojů v Cambridge:

1. Proč město Cambridge přehodnocuje své zákony týkající se ohňostrojů?
Město Cambridge plánuje přepracování svých zákonů ohledně ohňostrojů s cílem zavést přísnější omezení a sankce pro ty, kdo porušují zákon. Toto opatření má zajistit, aby město bylo bezpečnou, inkluzivní a příjemnou komunitou pro všechny.

2. Jak mohu vyjádřit svůj názor na budoucnost ohňostrojů v Cambridgi?
Město nabízí veřejnosti možnost vyjádřit svůj názor prostřednictvím online dotazníku. Dotazník je k dispozici do 15. března. Také jsou k dispozici tři příležitosti, kdy můžete vyjádřit své názory osobně na schůzích s členy komunity.

3. Jaká jsou v současnosti omezení pro pouštění ohňostrojů v Cambridge?
V současnosti mají obyvatelé povoleno pouštět ohňostroje pouze o svátcích Victoria Day, Canada Day a Diwali. Jakékoliv jiné soukromé přehlídky vyžadují schválení města.

4. Kde se budou konat schůze, na kterých mohu vyjádřit své názory?
První příležitost se koná 22. února v Hespeler Memorial Arena na adrese 640 Ellis Rd v hlavní hale od 17:30 do 20:00. Další dvě schůze se konají 28. února v radnici na adrese 50 Dickson Street v místnosti Bowman od 17:30 do 20:00 a 9. března v Cambridge Centre na adrese 355 Hespeler Rd na stánku komunity od 12:00 do 15:00.

Související odkazy:
Webové stránky města Cambridge