Rozhovor o tradici v East Bluff pokračuje

Peoria (25News Now) – V Průzkumu provedeném mezi obyvateli East Bluff se vedla živá diskuze o zachování tradičního pořádání ohňostrojů. Představitelé Parkového obvodu v Peorii nečekali tak mnoho názorů, ale doufají, že budou moci o této věci hlasovat v březnu nebo dubnu. Došlo k diskuzi mezi Policie v Peorii a parkovým obvodem ohledně zajištění bezpečnosti při každoročním zobrazení ohňostrojů v červenci v Glen Oak Parku. Výkonná ředitelka parkového obvodu Emily Cahill potvrdila, že to začalo průzkumem zaslaným obyvatelům East Bluff.

Tento týden se stal věcí, se kterou se nepočítalo. Je to samozřejmě součástí procesu vládního orgánu,“ řekla Cahill. „Byli jsme překvapeni, jak rychle to přerostlo do něčeho většího, než jsme očekávali.”

Šéf PPD Eric Echevarria vyjádřil obavy o bezpečnost akce během rozhovoru pro 25News v pondělí. Po předchozích ohňostrojích v roce 2023 došlo v okolí k dvěma střelbám a jedné bodnutí nožem. “Pokud by to bylo na mně, zrušil bych akci 3. července 2024 a zaměřili bychom se na kroky pro rok 2025,” řekl Echevarria. “Nemyslím tím zrušit 2025, a nemyslím tím zrušit všechny akce parkového obvodu, myslím pouze zrušit 3. červen.”

Data, která tým PPD sdílel tento týden, ukazují, že 29% všech služebních výzev zaslaných policii v noci 3. července 2023, bylo z oblasti East Bluff. Pouze 14% těchto hovorů bylo z toho samého místa den poté.

Parkový obvod nechce, aby tradice skončila. “Ví, že má těžkou práci před sebou,” řekl Johnson s odkazem na Echevarriu. “Nemůžeme jen utéct, zahrabat hlavu do písku a zastavit všechno.”

“Chci, aby všichni věděli, že nebojujeme s Městem Peoria, nebojujeme s ředitelem,” řekl Johnson. “Má působivé reference.”

Johnson tvrdí, že hovořil s obyvateli v okolí. Pokud komunita chce akci ukončit, učiní tak. Nicméně Johnson řekl, že ti, se kterými mluvil, ji chtějí zachovat, včetně osmdesátileté ženy, která si ohňostroje zatím může prohlížet ze svého zadního dvorku. “Řekla ‘Pane Johnson, ráda se na ty akce dívám. Jo, pár hodin to trochu šumí, je tam doprava na Prospect, ale líbí se mi to,'” řekl.

Parkový obvod pokračuje vpřed. Začíná proces přijímání smluvních nabídek na ohňostroj za zhruba 20 000 dolarů. Zatím neexistuje oficiální finanční závazek ohledně akce. Cahill uvedla, že proces pokračuje, aby si parkový obvod ponechal volbu, zda se rozhodne ohňostroje uspořádat. Resort se snaží urychlit tento proces kvůli veřejnému zapojení.

Doufá, že správní rada bude moci hlasovat jak ohledně smlouvy o ohňostroji, tak plánu na akci zároveň. Bude možnost změnit místo a další podrobnosti. Avšak co se týče bezpečnosti, velký otevřený prostor parku může představovat problém. “Některé věci, které máme k dispozici například na říční promenádě, jako jsou ploty a způsoby, jak udržet dav na místech, kde je potřeba, to pro nás neplatí,” uvedla Cahill.

Autorská práva 2024 týden. Všechna práva vyhrazena.

Časté dotazy (FAQ):

1. O čem diskutovali obyvatelé East Bluff v průzkumu?
2. Kdy se očekává hlasování ohledně zachování ohňostrojů?
3. S kým docházelo k diskuzi ohledně bezpečnosti ohňostrojů v Parku Glen Oak?
4. Jaké výzvy týkající se bezpečnosti vyjádřil šéf PPD?
5. Jaká data tým PPD sdílel týkající se zasahování policie v East Bluff?
6. Jaký postoj má Parkový obvod k zachování tradice ohňostrojů?
7. Jakým procesem obvod začal, a jaké jsou zatím výsledky?
8. Co doufá Parkový obvod, že správní rada bude moci hlasovat o ohňostrojích?
9. Jaké problémy může představovat velký otevřený prostor parku?

Definice klíčových pojmů:

– Ohňostroj: pyrotechnická show, která je tradičně pořádána například při oslavách a speciálních událostech.
– Průzkum: sběr informací a názorů od určitého vzorku lidí, často formou dotazníků nebo rozhovorů.
– Policie v Peorii (PPD): místní policejní oddělení ve městě Peoria.
– Parkový obvod: správní instituce odpovědná za organizaci a údržbu parků.
– Bezpečnost: stav bez rizika nebo nebezpečí, ochrana a prevence před poškozením nebo újmou.
– Výkonná ředitelka: vedoucí pracovník s vysokou odpovědností a pravomocemi na řízení organizace.
– Veřejné zapojení: proces, který zajišťuje, aby byla veřejnost informována a měla možnost vyjádřit své názory a zúčastnit se rozhodování o veřejných otázkách.

Suggestované související odkazy:

peoriaparks.org (webová stránka Parkového obvodu)
peoriagov.org (webová stránka Města Peoria)