Scott’s Lakers vítězí nad SETU – zaplněný závěr utkání

Ve finální čtvrtině utkání se Scott’s Lakers konečně dokázali přehoupnout před SETU Waterford Vikings a převzali vedení v závodě o postup do play-off. Brian Clarke a jeho tým měli během odpoledne problémy na útočné polovině, ale na druhou stranu se jim dařilo bránit, a to především díky hráčům Eoinu Carrollovi, Rui Saravii a Paulu Clarkeovi, kteří společně získali 30 doskoků. Saravia byl v průběhu celého zápasu pilnou obrannou silou, Clarke vedl tým na účinnosti a Carroll se může pochlubit dvěma důležitými doskoky v závěrečné čtvrtině, které pomohly zlomit vlnu.

Hráč Braden Bell získal svých 21 bodů v úporném souboji s Vikingem Idrisem Joynerem, zatímco Leondre Washington se 35 body předčil jen Joynera.

Tato výhra posunula Lakers na osm výher a do TOP 4. Pokud si udrží lepší pozici než tým z Waterfordu v následujících týdnech, zajistí si účast v play-off na konci sezóny.

Trenér Clarke byl spokojený se výsledkem, i když ne se výkonem: „Je to pro nás velké vítězství, které nám umožňuje předběhnout Waterford. Před námi jsou nyní tři důležité zápasy proti Team North West, Titans a Killarney Cougars. Musíme se stále snažit zlepšit.”

Vikingové vedli po první čtvrtině 22-19, ale Lakers se stáhli na rozdíl dvou bodů do poločasu (36-34) a Jamie O’Sullivan dokonal vyrovnání.

Třetí čtvrtinu patřila Vikingům, když Joyner a Ryan zasahovali trojkami, a Denis Miculescu, který nastoupil jako střídající hráč, pomohl svému týmu dostat se do vedení 46-40. Bell, kterého Joyner pečlivě střežil po celý večer, Saravia a Washington dokázali vyrovnat na 50-50 ke konci čtvrtiny. Ale opět se dostal do vedení Joyner, a Vikingové tak šli do poslední části zápasu s výhodou.

Vikingové se zdálo, že si utkání pohlídají, když si vypracovali desetibodový náskok (73-63) čtyři minuty před koncem, ale pak nastalo ohromné drama. Washington přihrál dva trestné hody, a jak se zlepšovala obranná intenzita, Vikingové udělali několik ztrát míče. Bell a Washington snížili náskok na dva body a 1:13 před koncem vytvořil Eoin Carroll poloviční vedení z trestného hodu.

Bell poté prorazil a díky tomu se Lakers poprvé po dlouhé době dostali do vedení. Vikingové ztratili na moment obrovský odpor, což ilustruje faulování obou Daniel Sheehana a Jaye Kavanagha. Eoin Carroll získal důležitý doskok, přihrál Washingstonovi, který byl faulován, a ten zvýšil vedení na dva body se zůstatkem 12 sekund.

Vikingové se ještě pokusili o záchranu zápasu, ale míč opět ztratili a Bell se znovu prohnal k ukořistění koše, což bylo provázeno obrovskou úlevou.

Nejvíce bodů pro domácí tým získal Leondre Washington s 35 body, následovaný Bradenem Bellem se 21 body, doplněnými Eoinem Carrollem s osmi body, Paulem Clarkem s sedmi body, Rui Saraviou se čtyřmi body a Jamiem O’Sullivanem s dvěma body.

Idris Joyner byl nejlepším střelcem utkání se 36 body, Daniel Sheehan dosáhl 12 bodů, Jack Ryan 11 bodů, a Denis Miculescu, Illia Prikhno přidali po čtyřech bodech.

Po utkání chválil Leondre Washington obrannou snahu týmu: „Rui se bránil dobře, Eoin získal několik důležitých doskoků, Braden a Mark, všichni jsme odvedli svůj díl práce. Trenér nás naštípl ve finální čtvrtině a vložil do nás hodně energie.“

Eoin Carroll také upozornil na roli diváků: „Atmosféra během ohně byla úžasná a doufám, že se z toho teď budeme moci odrazit v třech zápasech, které máme doma.”

Následujícím soupeřem bude Team NorthWest, s utkáním odstartujícím v 19:30 v Killarney Sports and Leisure Centre příští sobotní večer.

Často kladené otázky:
1. Kdo vyhrál zápas mezi Scott’s Lakers a SETU Waterford Vikings?
– Scott’s Lakers vyhráli zápas a převzali vedení v závodě o postup do play-off.

2. Kdo byl nejlepším hráčem zápasu?
– Leondre Washington z Scott’s Lakers získal 35 bodů, čímž předčil Idrise Joynera z Vikingů.

3. Jaké byly klíčové okamžiky zápasu?
– Zápas byl velmi vyrovnaný, ale Lakers se v závěrečné čtvrtině dokázali vrátit do vedení. Eoin Carroll získal důležité doskoky a Braden Bell zajistil konečné vedení Lakers.

4. Jaká je situace Lakers po této výhře?
– Lakers jsou nyní na osmém místě s osmi výhrami. Pokud si udrží lepší pozici než Waterford v následujících týdnech, zajistí si účast v play-off na konci sezóny.