Státní správa naleze obrovskou zásobu pyrotechniky

Státní správa zabývající se právem a bezpečností objevila obrovskou zásobu nelegální pyrotechniky ve skladovém kontejneru v Honolulu. Celkem se jednalo o 24 tun ohňostrojů, které patří mezi tzv. “1.3G ohňostroje”, tedy ty, které obsahují létající střely různých velikostí.

Tyto ohňostroje vyžadují povinné osvědčení a jsou povoleny pouze pro dovoz, skladování a používání registrovaných subjektů. Jsou určeny pro profesionálně vyškolené osoby a nikoli pro veřejnost.

Nález pyrotechniky byl proveden během rutinní kontroly zboží vstupujícího na Havaj. Odborníci nadále provádějí vyšetřování nalezené pyrotechniky i dříve zabavené zásoby.

“Task Force proti nelegálním ohňostrojům důkladně zkoumá celý ohňostrojový systém na Havaji, včetně legálního průmyslu a černého trhu,” uvedl zástupce ředitele DLE Jared Redulla. “Ohňostroje jsou v Havaji přísně regulovaným zbožím. Každý, kdo se rozhodne podílet na ohňostrojích, musí přísně dodržovat všechny federální, státní a okresní zákony, které je regulují.”

Státní správa je koordinační orgán pro Task Force proti nelegálním ohňostrojům, který zahrnuje vyšetřovatele DLE, náměstky šerifů, příslušníky místní policie, Ministerstvo státního zástupce a federální orgány, jako je Úřad pro domácí bezpečnost, Úřad pro vyšetřování poštovní služby Spojených států, Celní a pohraniční ochrana Spojených států, Vyšetřovací služba pobřežní stráže Spojených států a Úřad pro tabák, střelné zbraně a výbušniny.

“Navzdory skončení vánočního období bude Task Force proti nelegálním ohňostrojům i nadále vyšetřovat přítomnost ohňostrojů v naší komunitě po celý rok,” uvedl Redulla.

Často kladené otázky (FAQ)

1. Co bylo objeveno ve skladovém kontejneru v Honolulu?
Byla objevena zásoba nelegální pyrotechniky, konkrétně ohňostrojů. Celkem se jednalo o 24 tun těchto ohňostrojů.

2. Jakou kategorii ohňostrojů tyto zásoby představují?
Tyto ohňostroje patří mezi tzv. “1.3G ohňostroje”, což jsou ohňostroje obsahující létající střely různých velikostí.

3. Jsou tyto ohňostroje legální?
Ne, tyto ohňostroje jsou nelegální. Pro jejich používání, skladování a dovoz je vyžadováno povinné osvědčení, které mají pouze registrovaní subjekty.

4. Pro koho jsou tyto ohňostroje určeny?
Tyto ohňostroje jsou určeny pro profesionálně vyškolené osoby, nikoli pro veřejnost.

5. Jak byl nález pyrotechniky zjištěn?
Nález byl proveden během rutinní kontroly zboží vstupujícího na Havaj.

6. Jaký je postup dále?
Odborníci nadále vyšetřují nalezenou pyrotechniku i předchozí zabavené zásoby.

7. Kdo se podílí na boji proti nelegálním ohňostrojům?
Task Force proti nelegálním ohňostrojům je tvořen vyšetřovateli DLE, náměstky šerifů, příslušníky místní policie, Ministerstvem státního zástupce a federálními orgány, jako je Úřad pro domácí bezpečnost, Úřad pro vyšetřování poštovní služby Spojených států, Celní a pohraniční ochrana Spojených států, Vyšetřovací služba pobřežní stráže Spojených států a Úřad pro tabák, střelné zbraně a výbušniny.

8. Jaký je postup při používání ohňostrojů na Havaji?
Ohňostroje na Havaji jsou přísně regulovaným zbožím. Každý, kdo se rozhodne používat ohňostroje, musí dodržovat všechny federální, státní a okresní zákony, které je regulují.

9. Jaký je další postup Task Force proti nelegálním ohňostrojům?
Navzdory skončení vánočního období bude Task Force proti nelegálním ohňostrojům nadále vyšetřovat přítomnost ohňostrojů v komunitě po celý rok.

[Task Force proti nelegálním ohňostrojům](http://www.example.com/)