Střelba na oslavě Super Bowl Kansas City Chiefs: 1 mrtvý

Na oslavě Super Bowl Kansas City Chiefs došlo k tragické události, při které zemřela jedna osoba a několik dalších bylo zraněno. Střelba se odehrála poblíž místa konání akce, u Union Station. Policie potvrdila zatčení dvou podezřelých osob.

Rachel Miller, která se zúčastnila oslavy, popsala scénu, kdy po zakončení akce lidé začali prchat z prostoru kolem pódia. Spolu se svým otcem se rychle shromáždili a připojili k panickým lidem, kteří hledali bezpečí.

Byť Miller sama neviděla zatčení podezřelých na vlastní oči, viděla zprávy ve videu o fanoušcích, kteří pomáhali policii při zadržování podezřelých.

“Neprolyšela jsem výstřely před tím, než policisté vběhli do Union Station. Ale slyšela jsem asi pět zvuků po tom, co policisté zasáhli podezřelé,” uvedla.

K střelbě došlo krátce poté, co tým Kansas City Chiefs zakončil svůj projev pro dav, hráči již byly mimo pódium a prostor se začal vyprazdňovat, uvedla Miller. “Mnoho lidí pravděpodobně myslelo, že jde o ohňostroj. Takže si toho příliš nevšímali. Ale já přesně věděla, o co jde, když jsem to slyšela,” řekla.

Chaotické scény se odehrály, když více než 800 policistů zvládalo obrovský dav, který se sešel na oslavu uprostřed Kansas City. Svědci popisovali náhlý nápor paniky, když návštěvníci slyšeli výstřely a pokoušeli se utéct z místa.

Svědectví děsivé události se šířilo a nemocnice v Kansas City oznámily, že přijímají pacienty z oslavy. Nemocnice University Health Kansas City oznámila, že léčí čtyři oběti střelného zranění a osm dalších s poraněními nezapříčiněnými výstřely.
Policie nadále zkoumá pohnutky střelce a šéfka policejního oddělení v Kansas City, Stacey Graves, zdůraznila, že incident se zdá být kriminálního původu a nikoli teroristickým činem.

Časté dotazy (FAQ) na základě hlavních témat a informací prezentovaných v článku:

1. Co se stalo na oslavě Super Bowl ve městě Kansas City?
Na oslavě Super Bowl ve městě Kansas City došlo k tragické události, při které zemřela jedna osoba a několik dalších bylo zraněno.

2. Kde se střelba odehrála?
Střelba se odehrála poblíž místa konání akce, u Union Station.

3. Byli zadrženi podezřelí?
Ano, policie potvrdila zatčení dvou podezřelých osob.

4. Jak to celé probíhalo?
Svědkyně Rachel Miller popisuje, že po skončení akce lidé začali prchat z prostoru kolem pódia. Mnoho lidí si nevšímalo výstřelů, protože je zaměňovali za ohňostroj.

5. Jaké byly důsledky střelby?
Na místní nemocnice bylo přijato několik pacientů – čtyři se střelnými zraněními a osm s poraněními nezpůsobenými výstřely.

6. Jaké jsou zatím pohnutky střelce?
Policie stále vyšetřuje pohnutky střelce, ale šéfka policejního oddělení v Kansas City zdůraznila, že se incident zdá být kriminálního původu a nikoli teroristickým činem.

Důležité termíny nebo žargón použité v článku:

– Super Bowl: Finále profesionální americké fotbalové ligy.
– Union Station: Nádraží v Kansas City.
– Kansas City Chiefs: Tým amerického fotbalu z Kansas City.

Sugerované související odkazy na hlavní doménu:

chefs.com: Hlavní webová stránka týmu Kansas City Chiefs.
kcpolice.com: Hlavní webová stránka policejního oddělení v Kansas City.