Výbuch v továrně na ohňostroje v jižní Indii si vyžádal deset obětí na životech a patnáct dalších osob utrpělo zranění

Deset lidí přišlo o život a patnáct dalších osob utrpělo zranění při explozi v továrně na ohňostroje v Indii v sobotu, jak potvrdili místní úředníci. Výbuch, který způsobil požár v areálu továrny situované v jižní části Tamilnádu, potvrdil policejní úředník Feroze Khan Abdullah. Abdullah uvedl, že přesná příčina požáru zatím není známa. Abdullah dále uvedl, že deset pracovníků podlehlo explozi, ke které došlo po vypuknutí požáru, a pět ze 15 zraněných bylo převezeno do nemocnic k ošetření. Požární zásah úspěšně uhasil požár.

Bohužel, incidenty v továrnách jsou v Indii časté, často způsobené vlastníky, kteří zanedbávají základní bezpečnostní předpisy a provozují své podniky bez potřebných povolení.

V tragickém incidentu den předtím přišlo jedenáct dělníků o život při masivním požáru v továrně na barvy v New Delhi, který předcházela silná exploze, která vystrašila okolí.

Podobně, dříve v tomto měsíci v centrálním státě Madhjapradéš zahynulo osm lidí a dalších 80 utrpělo zranění při výbuchu v jiné továrně na ohňostroje, což způsobilo masivní požár.

Vzpomínajíce na jednu z nejhorších tragédií v Indii v roce 2019, při požáru v továrně vyrábějící školní tašky a boty v Dillí zemřelo přes 40 lidí.

Vzpomínajíce na jednu z nejhorších tragédií v Indii v roce 1985, požár zachvátil školu vseverním státě Harijána a připravil o život 442 lidí, včetně 258 dětí.

ČASTÉ OTÁZKY

1. Co se stalo v indické továrně na ohňostroje v Tamilnádu?
Deset lidí přišlo o život a patnáct dalších utrpělo zranění při explozi v továrně na ohňostroje v Tamilnádu v Indii. Přesná příčina požáru zatím není známa.

2. Jak jsou časté incidenty v indických továrnách?
Incidenty v indických továrnách jsou časté a často způsobeny nedodržováním bezpečnostních předpisů a provozováním podniků bez potřebných povolení.

3. Kdy předchozí tragický incident v indické továrně nastal?
Den předtím došlo k masivnímu požáru v továrně na barvy v New Delhi, při kterém přišlo o život jedenáct dělníků po předchozí silné explozi.

4. Jaké další tragické incidenty v indických továrnách byly zmíněny v článku?
V dalším incidentu v centrálním státě Madhjapradéš zahynulo osm lidí a dalších 80 utrpělo zranění při výbuchu v jiné továrně na ohňostroje. Dříve v roce 2019 v Dillí při požáru v továrně na školní tašky a boty zemřelo přes 40 lidí. V roce 1985 v Harijáně zachvátil požár školu a při něm zahynulo 442 lidí, z toho 258 dětí.

5. K jakým následkům došlo při explozi v továrně na ohňostroje v Tamilnádu?
Deset pracovníků podlehlo explozi a pět ze zraněných osob bylo převezeno do nemocnic k ošetření. Požární zásah byl úspěšně proveden a požár byl uhasil.

DEFINICE KLÍČOVÝCH TERMÍNŮ:
– Požár: Neřízené hoření, které se šíří a způsobuje materiální škody a ohrožuje životy.
– Ohňostroj: Pirotechnický artefakt, který produkuje barevné světelné efekty a zvuky.

DOPORUČENÉ ODKAZY:
india.gov.in
business-standard.com
timesofindia.indiatimes.com