Femke Bol zdolává světový rekord na 400 metrů

Nizozemská atletka Femke Bol překonala světový rekord na 400 metrů během Nizozemského halového mistrovství v Apeldoornu. Bol do cíle doběhla za úžasných 49.24 sekundy, což je o dvě sekundy méně než její předchozí rekord. Tímto vítězstvím si udržela svůj titul národní mistryně.

Bol je již po šesté běžela 400 metrů pod 50 sekund a drží také rekord v počtu šesti nejrychlejších indoorových časů v historii. I přestože na této prestižní listině figuruje pouze jedna Američanka, Britton Wilson, Bol se po vítězství těšila a poděkovala všem fanouškům. “Je to splněný sen běžet nový světový rekord a je skvělé mít všechny tyto nizozemské fanoušky, kteří si užívají nejkrásnější sport na světě,” uvedla v rozhovoru.

Bolova rychlost rozpoutala šílenství na internetu. S šesti nejrychlejšími časy ze dvanácti jasně dokazuje, že je královnou halových tratí. Fanoušci nadšeně reagují na její neuvěřitelné výkony. “Dobyla halové dráhy,” komentoval jedan uživatel. Ale někdo není tak nadšený jako šťastný. Asi tušíte, že Sydney McLaughlin se chystá postavit Bol na olympijské traťování. “Sydney si ji určitě hlídá. Olympiáda bude epická,” připomněl fanoušek atletické komunity. “Tyto olympijské hry budou ohňostrojem,” napsal další.

Ale všimli jste si, kolik rekordů bylo překonáno od roku 2024? Noah Lyles, Grant Holloway a mnoho dalších přepisuje historické knihy. A Femke Bol se připojuje k nim. “Těch pár dní bylo šílených, už jen abychom přeskočili na olympiádu a viděli, co se stane ve všech disciplínách,” poznamenal jeden fanoušek. Je to jiný druh adrenalinu sledovat, jak rekordy padají, ale stále to je adrenalin.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Kdo je Femke Bol?
Femke Bol je nizozemská atletka, která se specializuje na běh na 400 metrů.

2. Kdy a kde překonala světový rekord?
Femke Bol překonala světový rekord na 400 metrů během Nizozemského halového mistrovství v Apeldoornu.

3. Jaký je její nový světový rekord?
Femke Bol doběhla na 400 metrů za úžasných 49.24 sekundy, což je o dvě sekundy méně než její předchozí rekord.

4. Kolikrát už Bol běžela 400 metrů pod 50 sekundami?
Femke Bol již po šesté běžela 400 metrů pod 50 sekund.

5. Jaké další rekordy drží?
Femke Bol drží také rekord v počtu šesti nejrychlejších indoorových časů v historii.

6. Kdo je na prestižní listině nejrychlejších časů kromě Bol?
Na prestižní listině nejrychlejších časů se kromě Bol objevuje pouze jedna Američanka, Britton Wilson.

7. Jak reagovala Bol na své vítězství a nový rekord?
Femke Bol se po vítězství těšila a poděkovala všem fanouškům za jejich podporu. Uvedla, že je to splněný sen běžet nový světový rekord.

8. Jak lidé reagují na výkony Bolové?
Fanoušci nadšeně reagují na neuvěřitelné výkony Bolové, označují ji za královnu halových tratí a vyjadřují obdiv k jejím výkonům.

9. Kdo by mohl Bol čelit na olympijské trati?
Sydney McLaughlin je atletka, která se chystá postavit Bol na olympijské trati.

10. Jaké rekordy byly překonány od roku 2024?
Od roku 2024 bylo překonáno několik rekordů, včetně těch, které žádným způsobem souvisí s Femke Bol. Mezi jména, která jsou v článku zmíněna, patří Noah Lyles a Grant Holloway.

Sugestované odkazy na související weby:
IAAF – Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF)
NOC*NSF – Nizozemský olympijský výbor (NOC*NSF)