Nové umístění ohňostroje nadšuje organizátory po úspěšném testu

Publikováno v pátek 26. dubna 2024 v 10:25 hodin

Organizátoři ohňostroje k 4. červenci oznámili, že testovací ohňostroj z nového umístění západně od Blazing Star Landing se ve čtvrtek večer povedl a mnoho lidí mělo možnost sledovat ohňostroj ze všech stran. Velmi dobrá viditelnost byla zaznamenána jak u jezera Fountain a Albert Lea, tak i ve středu města.

Shari Sprague, výkonná ředitelka Obchodní komory Volného okresu Albert Lea, která shání finanční prostředky na ohňostroj, uvedla, že dobrovolníci sehnali fotografie a video z několika míst, aby mohli obyvatele informovat o nejlepších umístěních pro sledování ohňostroje 4. července.

Ohňostroj byl letos přesunut z městské pláže na nové místo západně od Blazing Star Landing mezi jezery Fountain a Albert Lea, aby byl v souladu se státním zákonem o bezpečnosti.

“Vizuální rádius je pravděpodobně stejný, ale jiný a dosahuje více domů,” řekla Sprague.

Ohledně viditelnosti ohňostroje bylo slyšet pozitivní ohlasy od diváků na Katherine Island, na střeše budovy Freeborn National Bank a na parkovišti katolického kostela sv. Theodora, a další. Jeden obyvatel Park Avenue uvedl, že měl dobrou viditelnost ze svého předního dvorku, a další divák řekl, že ohňostroj byl skvěle vidět na William Street od Broadway až na Main Street.

Zástupce náčelníka hasičů Jeff Laskowske uvedl, že byly některá místa, u kterých nebyl přesvědčen, že budou vhodná pro sledování ohňostroje, ale nakonec se ukázalo, že jsou výborná, jako například Fountain Lake Park.

Na druhé straně jezera Albert Lea bylo možné vidět řadu aut zaparkovaných v ulici Front poblíž jezera Albert Lea před testem a zároveň se objevily pozitivní zprávy na sociálních médiích, když se lidé ohlásili z blízkosti městského bazénu a dokonce také ze vzdálených oblastí jihovýchodně od Clarks Grove a v Glenville.

“Si myslím, že všude mezi těmito dvěma jezery bude dobré místo,” řekla Sprague. “Bude tu možnost sledovat ohňostroj z mnoha, mnoha míst.”

Uvedla, že dodavatel ohňostrojů, Curt Serbus ze společnosti Flashing Thunder Fireworks, řekl, že nové místo je mnohem lepší než městská pláž, a že díky lepšímu volnému prostoru kolem místa odpalu bude možné použít větší a ohromnější ohňostroje.

O plánování specifických tras, které se budou uzavírat během akce, aby měli lidé možnost využít je, se bude diskutovat na schůzce plánovacího výboru za dva až tři týdny, poté bude veřejnost informována o více podrobnostech.

Sprague také sdělila, že byla potěšena zprávou od Freeborn County Humane Society, že zvuk ohňostroje byl vně budovy útulku slyšet, ale uvnitř to nebylo tak hlasité, jak se očekávalo.

Humane Society na své Facebook stránce uvedla, že během testování ohňostroje měla několik dobrovolníků, kteří rozdávali pamlsky a sledovali reakce zvířat, a také se starali o lidi venku.

“I když bylo okolo budovy zvuk ohňostroje silný, cihlová stavba dobře izolovala naše zvířata od hluku. Našli jsme však jedno místo, kde budeme muset provést změny pro samotnou událost, a možná budeme potřebovat více dobrovolníků, abychom to pro zvířata zpříjemnili,” uvedli.

Uvedli také, že tradiční ohňostroje mají na zvířata negativní dopad po celý červenec, zejména když jsou neplánovaně odpalovány. V budoucnu doufají, že bude možné mít některé přátelské ohňostroje pro zvířata, jako jsou bezhlučné ohňostroje pro celospolečenské oslavy.

Laskowske řekl, že chce být v kontaktu s Humane Society a sdílet s nimi některé poznatky, které získal, aby jim pomohl během Čtvrtého července.

Každoroční akce Buckets on Broadway na podporu ohňostroje se koná 17. května, přičemž dobrovolníci se budou snažit vybrat nejméně 20 000 dolarů na financování ohňostroje.

Sprague také uvedla, že Obchodní komora podporuje nadcházející akci SBR All American Truck Show, kde budou mít dobrovolníci během události dne 22. června a za to udělá akce dar na podporu ohňostroje.

Často kladené otázky:

1. Kde se koná ohňostroj k 4. červenci a proč byl přesunut?
Ohňostroj k 4. červenci se letos koná na novém místě západně od Blazing Star Landing mezi jezery Fountain a Albert Lea. Byl přesunut z městské pláže, aby byl v souladu se státním zákonem o bezpečnosti.

2. Kde jsou nejlepší místa pro sledování ohňostroje?
Dle informací získaných od dobrovolníků je možné sledovat ohňostroj z různých míst v okolí jezer Fountain a Albert Lea, včetně Katherine Island, střechy budovy Freeborn National Bank, parkoviště katolického kostela sv. Theodora a mnoha dalších míst.

3. Které místa nebyly původně považovány za vhodná pro sledování ohňostroje, ale ukázalo se, že jsou skvělá?
Místo Fountain Lake Park bylo původně pochybné, ale nakonec se ukázalo jako velmi vhodné místo pro sledování ohňostroje.

4. Jaké jsou plány ohledně uzavírání tras během akce?
Plánovací výbor se bude na schůzce za dva až tři týdny zabývat plánováním specifických tras, které budou uzavřeny během akce. Podrobnosti budou následně zveřejněny pro veřejnost.

5. Jaký je vliv ohňostrojů na zvířata a jak s nimi organizátoři akce pracují?
Ohňostroje mají na zvířata negativní dopad. Organizátoři spolupracují s Freeborn County Humane Society a chtějí se s nimi podělit o poznatky a hledat způsoby, jak událost pro zvířata zpříjemnit. V budoucnu se uvažuje o bezhlučných ohňostrojích pro celospolečenské oslavy.

Sdružení a odkazy:

– Obchodní komora Volného okresu Albert Lea – Webová stránka
– Společnost Flashing Thunder Fireworks – Webová stránka
– Buckets on Broadway – Webová stránka
– SBR All American Truck Show – Webová stránka
– Freeborn County Humane Society – Webová stránka