Jon J. Duerr, jmenník lesní rezervace v South Elgin, zemřel

Jon J. Duerr, ochránce přírody, po němž byla pojmenována lesní rezervace v South Elgin, zemřel 13. února ve věku 81 let.
Duerr působil ve v různých funkcích pro lesnický okres Kane County po dobu 19 let, včetně asistenta, ředitele a výkonného ředitele, podle údajů ze stránky okresu na Facebooku.
Před pohřbem bude probíhat vzpomínková slavnost v sobotu 2. března od 9 do 11 hodin dopoledne v pohřebním domě Yurs na adrese 405 E. Main St., St. Charles.
Namísto květin rodina žádá o příspěvky na nadaci St. Charles Public Library Foundation na adrese 1 S. 6th Ave., St Charles, IL 60174 nebo na nadaci The Conservation Foundation na adrese 10 S. 404 Knoch Knolls Road, Naperville.

Zapomenutá štěňata v West Dundee mají nové domovy

Pět opuštěných štěňat, která byla minulý měsíc nalezena v nezahrnuté oblasti West Dundee, našla nové domovy.
Nalezena byla 11. ledna v krabici podél silnice mužem, který oznámil úřadům. Policie a úředníci pro kontrolu zvířat z okresu Kane se nepodařilo najít majitele.
Zvířata podstoupila prohlídky a byla kastrací nebo sterilizací před vydaním k adopci.
Administrátor Kane County Animal Control, Brett Youngsteadt, uvedl, že všechny pět bylo adoptováno. Někteří noví majitelé mu řekli, že budou zůstat v kontaktu a nechají štěňata spolu hrát se.

Záplavy v East Dundee přeneseny na víkend před Memorial Day

Ohňostroj, který byl součástí každoročního oslav Dne svatého Patrika v East Dundee, bude přenesen na víkend před Memorial Day.
Přehlídka Thom McNamee Memorial St. Patrick’s Day Parade na své stránce na Facebooku oznámila, že ohňostroj začne po 19:30 v pátek 24. května a bude vypálen z lávky přes řeku Fox mezi East Dundee a West Dundee.
Ohňostroj byl v březnu 2023 dvakrát odložen kvůli nepříznivému počasí a nakonec zahájen na víkend před Memorial Day. Organizátoři uvedli, že větší pravděpodobnost lepšího počasí a pozitivní odezva na předchozí ohňostroj v roce 2023 přiměly k přemístění události na květen letošního roku.

Knihovna v Dundee otevírá novou semennou knihovnu pro čtenáře

Návštěvníci knihovny v Dundee mohou Vzít nebo přispět semena z úrody na semennou knihovnu, která je umístěna v hlavním areálu na adrese 555 Barrington Ave. v East Dundee.
Zdroj informací uvádí, že program s výdajem semen probíhá již druhým rokem. Sáčky obsahují dostatek semen na pěstování zhruba tří rostlin. Lidé si mohou vybrat z bylinek, zeleniny a původních i opylovacích květin.
Knihovna přeměnila starý katalog karet a používá jeho šuplíky k uchovávání sáčků semen.
Pro více informací kontaktujte 847-428-3661.

Kdo byl Jon J. Duerr?
Jon J. Duerr byl ochránce přírody, který sloužil různými funkcemi pro lesnický okres Kane County po dobu 19 let. Zemřel ve věku 81 let.

Kde se bude konat vzpomínková slavnost na Jonu J. Duerr?
Vzpomínková slavnost na Jonu J. Duerr se bude konat v pohřebním domě Yurs na adrese 405 E. Main St., St. Charles. Bude probíhat v sobotu 2. března od 9 do 11 hodin dopoledne.

Kam může být zaslaný příspěvek místo květin pro rodinu Jonu J. Duerra?
Rodina Jonu J. Duerra žádá o příspěvky na nadaci St. Charles Public Library Foundation na adrese 1 S. 6th Ave., St Charles, IL 60174 nebo na nadaci The Conservation Foundation na adrese 10 S. 404 Knoch Knolls Road, Naperville.

Jak to dopadlo s pěti opuštěnými štěňaty v West Dundee?
Pět opuštěných štěňat bylo nalezeno v nezahrnuté oblasti West Dundee. Byla podstoupena prohlídkám a byla kastrací nebo sterilizací před vydaním k adopci. Všechna pět štěňat byla adoptována.

Kdy byl přesunut ohňostroj v East Dundee?
Ohňostroj, který byl součástí každoročního oslav Dne svatého Patrika v East Dundee, byl přesunut na víkend před Memorial Day. Ohňostroj se bude konat na lávce přes řeku Fox mezi East Dundee a West Dundee.

Jaké nové zařízení knihovna v Dundee otevřela?
Knihovna v Dundee otevřela novou semennou knihovnu pro čtenáře. Návštěvníci mohou vzít nebo přispět semena z úrody. Semenná knihovna se nachází v hlavním areálu na adrese 555 Barrington Ave. v East Dundee.

Pro další informace kontaktujte knihovnu na čísle 847-428-3661.

Termíny:
– Jon J. Duerr: ochránce přírody po němž byla pojmenována lesní rezervace v South Elgin
– Kane County: lesnický okres, ve kterém Jon J. Duerr působil
– St. Charles Public Library: knihovna ve městě St. Charles, na kterou lze zaslat příspěvek místo květin pro rodinu Jonu J. Duerra
– The Conservation Foundation: nadace, na kterou lze zaslat příspěvek místo květin pro rodinu Jonu J. Duerra
– West Dundee: oblast, ve které byla nalezena pět opuštěných štěňat
– East Dundee: město, kde se konala každoroční oslava Dne svatého Patrika a kde byl přesunut ohňostroj
– Memorial Day: svátek připomínající padlé vojáky
– Dundee: město, ve kterém se nachází knihovna

Související odkazy:
St. Charles Public Library
The Conservation Foundation