Střelba na obytné ulici v Liverpoolu vyvolává strach a otázky o bezpečnosti

V noci se rozléhaly výstřely, které sousedé považovali za ohňostroj. Merseyside Police byla přivolána na Dorchester Drive v Kirkby krátce před 23:45 v sobotu 30. března. Na této ulici došlo ke střelbě na jednu z nemovitostí – do okna přízemí bylo vystřeleno třikrát a způsobena škoda na vnitřních stěnách. Policisté uvádějí, že střelba byla cílená, ale mohlo se jednat o omyl totožnosti. V době střelby se v domě nacházelo tři dospělé osoby, ale nebyly nahlášeny žádné zranění.

V neděli 31. března začalo vyšetřování a bylo provedeno prohledání okolí. Rozsáhlý policejní kordon zůstal na místě. Dorchester Drive byla uzavřena, zatímco policisté prohledávali ulici. Forenzní analytici se zaměřovali na přední zahrady, zatímco pod auty parkujícími na ulici a kolem nemovitostí používali detektor kovů. Do kordónu byl také vyslán policejní pes, který měl pomoci s vyšetřováním.

Muž, který bydlí poblíž místa činu, řekl ECHU: “Byli jsme doma hrát si karty a slyšeli jsme čtyři nebo pět výstřelů krátce před půlnocí. Nejdříve jsme si mysleli, že to jsou ohňostroje, ale o několik minut později jsme slyšeli nad našimi hlavami helikoptéru a přijela policie.” Další obyvatel uvedl: “Je to děsivé, mám své děti žijící v tomto domě a vidíte, co se děje.”

Detektivní inspektor Yoseph Al-Ramadhan uvedl: “Naše vyšetřování incidentu je teprve na začátku. Zatímco ho považujeme za cílený, věříme, že se mohlo jednat o omyl totožnosti. Žádám všechny, kteří se kolem 23:45 v noci v Dorchester Drive nacházeli a mohli vidět něco podezřelého, aby nás kontaktovali. Jakákoli poskytnutá informace, ať se zdá jakkoli nedůležitá, by mohla být klíčová pro vyšetřování. Vyzývám obyvatele této oblasti, aby zkontrolovali své CCTV, dashcam zařízení nebo záznamy z dveřních kruhů, jestliže jste zachytili část tohoto incidentu.”

Det Insp Al-Ramadhan dodal: “Na ulicích Merseyside není místo pro zbraně a je pouze šťastnou náhodou, že v tomto incidentu nikdo nebyl zraněn. Každý, kdo vystřeluje zbraň na dům, riskuje vážná zranění nebo ještě horší vůči lidem uvnitř a uděláme všechno, co je v našich silách, abychom přivedli viníky před soud. Budeme nadále provádět domovní prohlídky, kontrolní zastávky, prohledávání půdy a zatýkání, abychom potírali problém se zbraněmi, ale informace od veřejnosti mohou také hrát vitální roli. Pokud víte, kde jsou zbraně uloženy, naléhavě vás žádám, abyste kontaktovali policii nebo Crimestoppers anonymně na čísle 0800 555 111.”

Pokud máte jakékoli informace o tomto incidentu, kontaktujte @MerPolCC, pošlete zprávu na Facebooku s odkazem 24000299674 nebo kontaktujte @CrimestoppersUK na čísle 0800 555 111. Při probíhajícím zločinu vždy volejte číslo 999. Newsletter Liverpool Daily Post se zaměřuje na největší události v Merseyside.

FAQ

Co se stalo v noci na Dorchester Drive v Kirkby?
Došlo ke střelbě na jednu z nemovitostí. Třikrát bylo vystřeleno do okna přízemí, což způsobilo škodu na vnitřních stěnách.

Byla střelba cílená?
Ano, policisté uvádějí, že střelba byla cílená, ale mohlo se jednat o omyl totožnosti.

Kdo byl v domě v době střelby?
V domě se nacházelo tři dospělé osoby, ale nebyly nahlášeny žádné zranění.

Kdy bylo zahájeno vyšetřování?
Vyšetřování bylo zahájeno v neděli 31. března.

Co se dělo během vyšetřování?
Prohledání okolí a zahrady bylo provedeno. Policejní kordon zůstal na místě a byl uzavřená ulice.

Co bylo použito při prohledávání aut zaparkovaných na ulici?
Detektor kovů byl použit při prohledávání aut zaparkovaných na ulici.

Byl použit policejní pes?
Ano, do kordónu byl vyslán policejní pes, který měl pomoci s vyšetřováním.

Kde byly prováděny domovní prohlídky?
Detektivní inspektor zmiňuje, že budou prováděny domovní prohlídky, kontrolní zastávky, prohledávání půdy a zatýkání, aby se potíral problém se zbraněmi.

Jak může veřejnost pomoci?
Veřejnost je vyzývána poskytnout veškeré informace, které mohou být klíčové pro vyšetřování. Pokud je někomu známo, kde jsou zbraně uloženy, měl by kontaktovat policii nebo Crimestoppers anonymně.

Co udělat v případě, že mám informace o tomto incidentu?
V případě, že máte jakékoli informace, kontaktujte Merseyside Police na sociálních sítích, pošlete zprávu na Facebook nebo kontaktujte Crimestoppers na čísle 0800 555 111.

Reference:
Zde najdete článek: link