Kansas Evaluates Year-Round Fireworks Sales, With No Change to Ignition Times

Státní zákonodárci v Kansasu diskutují, zda by měly mít prodejny ohňostrojů možnost prodávat je po celý rok. Návrh zákona, s označením House Bill 2724, by změnil Kansas Fireworks Act tím, že by umožnil prodejcům ohňostrojů prodávat své výrobky kdykoliv během kalendářního roku. Návrh zákona předložil republikánský zástupce Kenneth Collins a momentálně je v Komisi pro obchod, práci a ekonomický rozvoj.

Návrh zákona by odstranil či změnil části momentálních státních zákonů, K.S.A. 31-502 a 31-503, v Kansas Fireworks Act, které určují, kdy je stanovena “sezóna ohňostrojů”. To by dalo prodejcům ohňostrojů možnost prodávat své výrobky po celý rok namísto omezení pouze na ohňostrojovou sezónu. Tato sezóna začíná 27. června a končí 5. července každý rok, podle webové stránky pro bezpečnost ohňostrojů ve spolkovém okrese Riley County.

Návrh zákona však nezmiňuje žádnou změnu ohledně časů, kdy je povoleno odpalování ohňostrojů. Každé okresy a města v Kansasu obvykle mají různá pravidla pro časy, kdy je povoleno odpalovat ohňostroje během roku, obvykle kolem Dne nezávislosti. Například město Topeka v roce 2023 umožnilo místním obyvatelům odpalování ohňostrojů 3. a 4. července.

Tento návrh zákona je stále ve fázi diskuse a může se ještě změnit. Budeme sledovat, jak se vyvíjí tato situace a informovat vás o nejnovějších zprávách v oblasti kazaňství.

FAQ

1. Jaký návrh zákona se v Kansasu projednává?
Návrh zákona s označením House Bill 2724 by umožnil prodejcům ohňostrojů prodávat své výrobky po celý rok.

2. Kdo předložil návrh zákona?
Návrh zákona předložil republikánský zástupce Kenneth Collins.

3. V jaké komisi se momentálně návrh zákona nachází?
Návrh zákona je momentálně v Komisi pro obchod, práci a ekonomický rozvoj.

4. Jaká současná státní zákona byla změněna nebo odstraněna?
Návrh zákona by odstranil nebo změnil části státních zákonů K.S.A. 31-502 a 31-503 v Kansas Fireworks Act.

5. Jaká je momentálně “sezóna ohňostrojů” v Kansasu?
Momentálně je sezóna ohňostrojů v Kansasu stanovena od 27. června do 5. července každý rok.

6. Je návrh zákona omezen pouze na změnu prodejní sezóny ohňostrojů?
Ano, návrh zákona se týká pouze prodeje ohňostrojů a nezmiňuje změny ohledně časů, kdy je povoleno odpalování ohňostrojů.

7. Jaká pravidla platí pro odpalování ohňostrojů v různých okresech a městech v Kansasu?
Každý okres a město v Kansasu má obvykle různá pravidla pro odpalování ohňostrojů během roku, často kolem Dne nezávislosti.

Definitions:

Kansas Fireworks Act – Zákon o ohňostrojích v Kansasu, který reguluje prodej, používání a odpalování ohňostrojů ve státě.

Suggested related links:

Státní portál Kansasu
Ohňostroje na Wikipedii