KD Neskutečná první čtvrtina: Phoenix Suns porazili Utah Jazz

V nepřítomnosti Devina Bookera, který kvůli bolesti kyčle nemohl nastoupit proti Utah Jazz, se Phoenix Suns spoléhali na Kevina Duranta, aby určil taktiku v útoku. Durant výzvu přijal a zaznamenal 19 bodů při úspěšnosti 8 z 13 pokusů.

Durant skóroval již na prvním útoku a z prvních devíti bodů týmu Suns jich sedm zaznamenal právě on. První koš asistoval Bradley Beal, zatímco další dva připravil Grayson Allen.

Kromě 19 bodů v první části zápasu přidal Durant ještě dvě asistence, jeden zisk míče a jednu blokovanou střelu, a to vše během svých 12 minut strávených na hřišti.

Jedná se o sedmého hráče Phoenix Suns, který v první čtvrtině zaznamenal více než 19 bodů. Zatímco Booker byl zodpovědný za šest takových výkonů, naposledy se mu to povedlo 26. ledna, kdy vstřelil 29 bodů v zápase proti Indianě. Tento výkon byl jeho sezónním maximem.

Allen v první polovině utkání přidal devět asistencí, čímž překonal své dosavadní kariérní maximum osmi asistencí v jednom zápase.

Durant pokračoval v silném výkonu a přidal si vzrušující smeč, kterou zaznamenal již ve druhém utkání po sobě. Tentokrát předvedl smeč po přechodu rookieho Taylora Hendrickse. Tato smeč byla součástí 28-12 nájezdu Phoenixu poté, co Utah snížilo náskok na tři body.

Bol Bol přidal svoji vlastní přestupovou smeč poté, co Hendricks opět nezvládl obránce. Bol dokončil zápas se šesti body a dvěma zablokovanými střelami během svých 14 minut na hřišti.

Durant byl nejlepším střelcem utkání s 31 body při úspěšnosti 14 z 23 pokusů, následovaný Bealem s 30 body. Suns zvítězili nad Jazz v poměru 129-115 a zajistili si tak 12. výhru ze svých posledních 15 zápasů.

Lauri Markkanen, dosavadní hráč Arizony Wildcats, vedl Utah Jazz s 22 body.

Časté otázky na základě hlavních témat a informací prezentovaných v článku:

1. Kdo nahradil Devina Bookera v utkání proti Utah Jazz?
2. Kolik bodů zaznamenal Kevin Durant v tomto utkání?
3. Kdo připravil Durantovi první tři koše?
4. Jaké další statistiky měl Durant během utkání?
5. Kolik hráčů Phoenix Suns zaznamenalo více než 19 bodů v první čtvrtině?
6. Jakého výkonu dosáhl Grayson Allen v první polovině utkání?
7. Jaké smeče předvedl Durant ve druhém utkání po sobě?
8. Kdo byl nejlepším střelcem utkání?
9. Jak dopadlo utkání mezi Phoenix Suns a Utah Jazz?
10. Kdo byl nejlepším střelcem Utah Jazz?

Definice klíčových pojmů a žargonu:

1. Devin Booker – Basketbalový hráč, který nepřímo v utkání nenastoupil kvůli bolesti kyčle.
2. Kevin Durant – Basketbalový hráč, který sehrál roli klíčového hráče Phoenix Suns v nepřítomnosti Bookera.
3. Kyčel – Část těla, která způsobuje bolest a omezuje Bookera v jeho hrách.
4. Taktika – Plán nebo strategie, kterou Durant určoval pro útok Phoenix Suns.