Město Mississauga umožňuje ohňostroje při oslavách Lunárního nového roku

Místní obyvatelé města Mississauga, kteří slaví Lunární nový rok, budou mít možnost odpálit ohňostroje na svém vlastním pozemku bez povolení, pokud si to přejí. Úředníci města Mississauga uvádí, že ohňostroje na soukromém pozemku jsou povoleny v sobotu 10. února od soumraku do 23:00.

Lunární nový rok je jedním ze dvou dnů v roce, kdy obyvatelé mohou odpalovat oslavovací ohňostroje na svých pozemcích bez nutnosti žádat město o povolení předem. Dalšími svátky během roku, kdy je to možné, jsou Den Viktorie, Kanadský den, Diwali a Silvestr.

Městští úředníci však připomínají obyvatelům, že pro použití ohňostrojů na veřejné ulici nebo v parku je nutné získat povolení od radnice města nebo zavolat na telefonní číslo 905-896-5908.

Zároveň se z důvodu bezpečnosti doporučuje nepoužívané ohňostroje nebo zbytky ohňostrojů úplně ponořit do vody a nechat je přes noc namočené. “Namáčené ohňostroje zabalte do plastového sáčku, aby nevyschly, a vyhoďte je do odpadkového koše,” uvedlo město ve svém prohlášení.

Úředníci dále zdůrazňují, že Mississauga je živé a různorodé město, které má vždy co slavit. “S blížícím se Lunárním novým rokem se rodiny po celém městě připravují na přivítání roku Draka jídlem, ohňostroji, dekoracemi, hudbou, lucernami, dárky a dalšími věcmi,” uvedli. “Lunární nový rok je jednou z největších oslav pro čínské, vietnamské, korejské a jihovýchodní asijské komunity po celém světě, včetně Mississaugy. Rodiny a přátelé se sejdou, aby poděkovali za požehnání uplynulého roku, vyměnili si dárky a oslavili příchod nového roku.”

Městští úředníci nabízejí několik bezpečnostních tipů pro ty, kteří slaví Lunární nový rok:

– Držte svíčky ve stabilním držáku a na povrchu odolném vůči teplu, co nejdál od záclon, nábytku, dekorací a oblečení.
– Buďte ve kuchyni opatrní: vypněte horké spotřebiče před odchodem z kuchyně, udržujte utěrky a oblečení dál od sporáku a nikdy nevařte nebo nepoužívejte gril v garáži. Při smažení nebo vaření s olejem buďte opatrní, protože horký olej se snadno zapálí.
– Navštivte stránku prevence požárů v Mississauce pro další tipy.

Novely ohňostrojového nařízení, které ve městě Mississauga nabyla platnost 1. prosince, nyní také umožňují mnohem tvrdší finanční tresty za nelegální používání ohňostrojů. Nejzávažnější porušitelé pravidel budou moci být pokutováni až částkou od 5000 do 100 000 dolarů. Maximální pokuta byla dříve 5000 dolarů.

Pro obyvatele, kteří chtějí nahlásit nelegální používání ohňostrojů, je k dispozici možnost podat stížnost týkající se používání ohňostrojů na soukromém pozemku, chodnících, náspích a rezidenčních cestách prostřednictvím volání na číslo 311.

Ohňostroje v městských parcích nebo na školních pozemcích je možné nahlásit na telefonním čísle 905-615-4060.

Pro nahlášení ohňostrojů na hlavních veřejných silnicích nebo nebezpečném používání ohňostrojů by měli obyvatelé kontaktovat policii Peel Region na telefonním čísle 905-453-3311. Nevolajte na číslo 911 kvůli stížnostem na ohňostroje.

Časté otázky (FAQ):

1. Jaké jsou povolené termíny pro odpalování ohňostrojů na soukromých pozemcích?
– Ohňostroje na soukromém pozemku jsou povoleny v sobotu 10. února od soumraku do 23:00.

2. Které svátky umožňují odpalování ohňostrojů na soukromých pozemcích bez povolení?
– Kromě Lunárního nového roku umožňují odpalování ohňostrojů oslavovat i Den Viktorie, Kanadský den, Diwali a Silvestr.

3. Jak získat povolení pro použití ohňostrojů na veřejných ulicích nebo v parcích?
– Je nutné získat povolení od radnice města nebo zavolat na telefonní číslo 905-896-5908.

4. Jak postupovat s nepoužitými ohňostroji nebo zbytky ohňostrojů?
– Doporučuje se ohňostroje ponořit do vody a nechat je přes noc namočené. Poté ohňostroje zabalte do plastového sáčku a vyhoďte do odpadkového koše.

5. Jak mohu nahlásit nelegální používání ohňostrojů?
– Pro nahlášení nelegálního používání ohňostrojů na soukromých pozemcích, chodnících, náspích a rezidenčních cestách volejte na číslo 311. Ohňostroje v městských parcích nebo na školních pozemcích je možné nahlásit na telefonním čísle 905-615-4060. Případy nebezpečného používání nebo ohňostroje na hlavních veřejných silnicích by měly být nahlášeny policii Peel Region na telefonním čísle 905-453-3311. Nevolajte na číslo 911 kvůli stížnostem na ohňostroje.

Definice klíčových termínů:

– Lunární nový rok: Oslava nového roku podle lunárního kalendáře, který se používá v Asii.
– Odpalování ohňostrojů: Akt pouštění a sledování ohňostrojů.
– Povolení: Schválení nebo svolení k provedení určité činnosti, které je nutné získat od příslušné autority.
– Jídlo: Pokrmy a potraviny konzumované během každodenních nebo slavnostních příležitostí.
– Dekorace: Ozdoby nebo výzdoba prostoru, která slouží k estetickému zlepšení.
– Hudba: Umělecká forma vyjadřující se zvukem, kterou lze poslouchat nebo hrát.
– Lucerny: Malé svíčky nebo světla, která slouží k osvětlení nebo dekoraci.
– Dárky: Předměty předávané druhým lidem jako projev přátelství, lásky nebo díků.
– Prevence požárů: Soubor opatření a chování, které slouží k minimalizaci rizika vzniku požáru.

Navrhované související odkazy:

Webová stránka města Mississauga
Prevence požárů v Mississauce