Hyde Park probírá ukončení Tradičního ohňostroje 4. července v Ault Parku po 57 letech

Hyde Park je v rozpacích nad rozhodnutím ukončit tradiční ohňostroj po celých 57 letech. Organizátoři tvrdí, že tato událost se stala příliš nákladnou, nebezpečnou a časově náročnou. V dopise, který byl zveřejněn na webové stránce města Cincinnati, organizátoři uvedli: “Nemáme kolektivní kapacitu ‘vlastnit’ událost této velikosti, která se každým rokem stále zvětšuje.”

Podle Jasona Barrona, ředitele parků, se stalo pořádání této události do budoucna příliš obtížným pro dobrovolné organizátory, aby ji plánovali, produkovali a spravovali v bezpečném a efektivním režimu. “Bohužel velikost a složitost události dosáhla bodu, kdy se stala obětí svého vlastního úspěchu,” napsal Barron.

Zástupci parků oznámili zrušení události také na své Facebookové stránce s poděkováním Ault Park Advisory Council, Hyde Park Neighborhood Council, Mt. Lookout Community Council a “každému dobrovolníkovi a sponzorovi, kteří pomohli tuto tradici pokračovat po půlstoletí”.

Jeffrey Levine, prezident Ault Park Advisory Council, řekl, že událost 4. července přesáhla rozsah Ault Parku. “Událost dnes představuje značné nebezpečí pro chráněnou půdu v rámci Ault Parku a, co je důležitější, pro bezpečnost těch, kteří se účastní show,” uvedl Levine ve svém e-mailu. Přestože jsou dobrovolníci zklamáni, souhlasili, že “zrušení je v nejlepším zájmu Ault Parku a naší komunity,” dodal Levine.

Mezi důvody, které dobrovolní organizátoři uvedli ve svém dopise pro zastavení události 4. července, patří bezpečnost účastníků, dopravní zácpy před a po události v Ault Parku a nedostatečný počet policistů. Taktéž byl zdůrazněn čas, který je nutný na získání finančních prostředků pro událost a odpovědnost související s nedostatky ve financování.

Rada Hyde Parku doufá, že se najde jiná událost 4. července, která by mohla nahradit tu v Ault Parku. “Naší nadějí je, že ti ve společenství, kteří by rádi viděli podobnou událost, se mohou spojit v podpoře této snahy,” uvedl prezident rady Tommy McEvoy v e-mailu. “Vím, že mnoho lidí v oblasti by si to přálo.”

FAQ:
1. Proč byl ukončen ohňostroj v Hyde Parku?
Organizátoři tvrdí, že událost se stala příliš nákladnou, nebezpečnou a časově náročnou. Taktéž došlo k nedostatku finančních prostředků a nedostatečnému počtu policistů.

2. Kdo ohlásil zrušení události?
Závěr o zrušení události byl ohlášen zástupci parků na své Facebookové stránce.

3. Kdo všechno podporoval událost v Hyde Parku?
Událost podporovali Ault Park Advisory Council, Hyde Park Neighborhood Council, Mt. Lookout Community Council a dobrovolníci a sponzoři.

4. Jakým způsobem byl ohrožen Ault Park?
Událost představovala značné nebezpečí pro chráněnou půdu v rámci Ault Parku a pro bezpečnost účastníků.

5. Je plánována náhradní událost?
Rada Hyde Parku doufá, že se najde jiná událost, která by mohla nahradit událost v Ault Parku.