Nový pohled na New England Patriots a jejich strategii omezování přestupového období

V napjaté době, kdy klub NFL vstupuje do období přestupů, je medializace ohledně hráčů, kteří uzavírají obří smlouvy, neustále v sázce. New England Patriots byli moudří, když se nenechali unést touto panikou.

Kirk Cousins údajně souhlasil s kontraktem v hodnotě 180 milionů dolarů s Atlantou Falcons, přestože právě vstupuje do sezony, ve které oslaví 36. narozeniny, a zároveň se zotavuje z výronu Achillovy šlachy. Baker Mayfield údajně zůstane u Tampa Bay Buccaneers díky nové smlouvě za 110 milionů dolarů. A Christian Wilkins prý souhlasil s kontraktem v hodnotě 110 milionů dolarů, když vstupuje do sezony ve věku 29 let a po úspěšné sezoně.

Došlo také k velkým přestupům na trhu. Cleveland Browns údajně získali Jerryho Jeudyho za dva pozdější výběry. New York Giants údajně podnikli agresivní krok, aby získali Briana Burnse.

Zatímco New England údajně vyměnil Mac Jonese do Jacksonville Jaguars za výběr ve šestém kole, ostatní ohlášené dohody Patriots jsou marginální, kromě Michaela Onwenu, který byl považován za “klíčového” hráče de facto generálním manažerem a ředitelem scoutingu Eliotem Wolfem.

Scott Zolak z 98.5 The Sports Hub rozproudil fanoušky Patriots, když v neděli na sociálních médiích oznámil “ohnivou akci”. Je to samozřejmě subjektivní termín, ale první den přestupového období byl jen těžko něčím, co by se dalo přirovnat k Zolakovu popisu. Ale to je v pořádku.

“Vítězství” na volném trhu by nemělo být cílem Patriots. Pamětníci si jistě vzpomenou, jak se všichni nadchli pro příchod D’Andrea Swifta a Rashaada Pennyho do Philadelphia Eagles. Swift pravděpodobně odejde z Philadelphie do Chicago Bears a Penny se v roce 2023 neprosadil. Orlando Brown Jr. byl nejlepším zakončovacím hráčem na trhu, ale ve své první sezóně s Cincinnati Bengals se potýkal s problémy. New York Jets se vsadili na Aarona Rodgerse a jeho přátelé skončili s průměrným kádrem.

Existuje taková variabilita v NFL. To, co vypadá jako skvělý tah na jaře, se může ukázat jako katastrofa v průběhu sezóny. Proto je opatrný přístup New Englandu moudrý z pohledu Wolfa a Jeroda Mayo.

Je to sice špatně vypadající, že vracíte nejlepší hráče ze týmu, který měl rekord 4-13. Ale je potřeba zkušených hráčů v týmu, který má být složený z mladých hvězd s vysokým potenciálem. A není to tak, že Patriots vrací všechny. Jones a DeVante Parker mizí, a JuJu Smith-Schuster by mohl také opustit New England.

Patriots se dohodli na kontraktu s Jacobym Brissettem, což je oblast, která je klíčová pro draftování quarterbacka na 3. místě. Nicméně tím, že se vyhnuli jednáním s Cousinsem, Mayfieldem a Russellem Wilsonem, stále mají možnost výměny za Justina Fieldse. Falcons a Pittsburgh Steelers se prý vyřadili z honby za quarterbackem tím, že měli souhlasit s Cousinsem a Wilsonem. To zanechává méně zájemců a pokud má Chicago Bears opravdu v plánu draftovat Caleba Williamse na prvním místě, mohlo by to snížit cenu Fieldse, pokud by se Bears stali zoufalí udržet co nejlepší veřejnou přízeň tím, že nechají 1. výběr 2021 odejít před draftem NFL 2024.

New England by měl využít svůj obrovský rozpočet na smlouvy s hráči, kteří jsou více zaručeni, že budou produktivní, než na hráče jako Mayfield a Wilkins, nebo se pokusit zachránit již mrtvou kariéru Wilsona.

Calvin Ridley by byl skvělým prvním receivem pro každého startujícího quarterbacka a Jonah Williams je stále k dispozici jako solidní volba na pozici tackla. New England se také může zaměřit na hráče jako je Sione Takitaki, talentovaný hráč, který se dá získat bez velkého finančního výdaje.

Mayo a Wolf se v první den přestupového období neuchytili velkého radaru, ale stále je čas získat nejlepší hráče pro tým, který neměl reálnou šanci na boj o Super Bowl hned teď. Patriots udělali chytrý krok tím, že nechali ostatní upadnout do potenciálních chyb, a pokud učiní potřebné kroky pro postavení pevné základny, odvděčí se to Mayoově angažmá v budoucnosti.

Časté otázky (FAQ):

1. Kdo jsou klíčoví hráči, se kterými se New England Patriots snaží uzavřít dohody?
– New England Patriots jednají o nových smlouvách s Kirkem Cousins (180 milionů dolarů), Bakerem Mayfieldem (110 milionů dolarů) a Christianem Wilkinsem (110 milionů dolarů).

2. Které přestupy se uskutečnily na trhu?
– Cleveland Browns získali Jerryho Jeudyho za dva pozdější výběry a New York Giants uskutečnili přestup za Briana Burnse.

3. Kdo se stal novým hráčem New England Patriots?
– New England Patriots vyměnili Mac Jonese do Jacksonville Jaguars za výběr ve šestém kole. Další přestupy Patriots jsou však marginální, s výjimkou Michaela Onwenu.

4. Jaká je strategie New England Patriots při přestupech?
– Patriots se snaží vyhnout se “vítězství” na volném trhu a místo toho upřednostňují stavit svůj tým na základě zkušených hráčů a mladých hvězd s vysokým potenciálem.

5. Kdo je potenciální nový quarterback New England Patriots?
– New England Patriots se dohodli na kontraktu s Jacobym Brissettem, ale stále mají možnost výměny za Justina Fieldse, pokud se vyhnou jednání s Kirkem Cousinsem, Bakerem Mayfieldem a Russellem Wilsonem.

6. Kteří hráči by mohli být dalšími posilami Patriots?
– Patriots by mohli zaměřit na hráče jako Calvin Ridley (receiver), Jonah Williams (tackle) a Sione Takitaki (obránce) bez velkého finančního výdaje.

7. Jaká je strategie New England Patriots pro budoucnost?
– New England Patriots se snaží vytvořit pevnou základnu týmu pro budoucnost a nenechat se unést do přílišných investic do hráčů, kteří nemusí přinést zaručený výkon.